יום שבת, 14 במאי 2011

חתול וכלבה מאמצים משפחה

מפגש מרתק לכתות ב'-ג' עם הסופרת גליה עוז.

גליה סיפרה לנו על שלושת הספרים שכתבה על הכלבה שקשוקה. היא גם קראה בפנינו קטעים קצרים מתוך הספר החדש שלה "שקשוקה מאמצת חתול איום ונורא".
שמענו על ההרפתקאות שלה כילדה בקיבוץ. בתקופה ההיא הילדים ישנו ביחד ,בבית הילדים , ולא עם ההורים בבית. הילדים ניצלו את המצב, לא הלכו לישון בזמן  ועשו תעלולים לשומר הלילה ולמטפלת . גליה סיפרה שהלינה המשותפת הייתה כייפית להם, לילדים.
כבר כילדה,היא אהבה לספר סיפורים מפחידים לשאר הילדים בקיבוץ .היא סיפרה להם לפני השינה סיפורים מהדמיון, אבל מכיוון שהיא לא כתבה אותם הם נשכחו.
חלק מהדמויות בספרים לקוחות מהמציאות: כמו הכלבה שלה ,שדומה מאד בהתנהגות לשקשוקה מהסיפור או יולי , גיבורת הסיפור, שדומה חיצונית לבתה של המאיירת-תמר נהיר-ינאי (שהפכה עם הזמן  לחברה של  גליה).
   זה מעניין  ובעיקר מרגש לפגוש סופרת . גליה סיפרה שיש לה חתול תוקפני בדיוק
   כמו החתול בספר החדש.
   היה מצחיק לשמוע איך בעלי חיים שונים מגיעים אל גליה הביתה והם בעצם מאמצים אותה ולא היא אותם. כך היה עם הכלבה שלה וגם עם החתול שהיא מגדלת.  ובאמת,  בספר כתוב ש"שקשוקה מאמצת את המשפחה" במקום שהמשפחה תאמץ אותה .  
 גליה סיפרה לנו  על תהליך הכתיבה של הספרים. כשהיא ישבה ליד המחשב ניגשה אליה בתה וביקשה  שהדמות הראשית בסיפור שתהיה בת, וכך היה.
 אולי, אמרה גליה, אם הבן שלה היה ניגש אליה קודם הדמות הראשית בספרים הייתה בן. 

                                             נועה לייש ופז שוקרון, כתה ג'1

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה