יום שני, 17 בינואר 2011

בעקבות הבית הנעלם מאת אורה מורג. סיפורו של בנימין זאב הרצל


שלושה ילדים: תומר, דריה ואודי, מוצאים במקרה את השעון שקיבל בנימין זאב הרצל- חוזה המדינה, מיוליה אישתו. הספר מענין ומותח. משיעור לשיעור חיכינו כדי לשמוע מה יהיה בהמשך.תמיד רצינו להמשיך ולקרוא. למדנו על הרצל, על פרשת דרייפוס ועל הקונגרס היהודי הראשון. אנו ממליצים לשאול אותו בספריה ולקרוא אותו. מקווים שתהנו מהספר.
                                                          אלעד לוי ואריאל ויסברג, כתה ג'2


השבוע מסתיימת המחצית וחלק מילדי כתות ג' נפרדים מהספריה.  לצערי,  לא סיימנו לקרוא ביחד את הספור המרתק על ביקורו של בנימין זאב הרצל בארץ בשנת 1898. קראנו יותר ממחצית הספר והילדים למדו הרבה מאד במהלך הקריאה על הרצל, על החזון שלו, על משפט דרייפוס ועל בית שטרן- הבית בו התאכסן הרצל בזמן שביקר בארץ.
בית שטרן היה אחד הבתים שפורקו במהלך עבודות הבנייה של פרויקט ממילא. הבית הוכרז כבית לשימור, אבניו סומנו במספרים, פורקו ואוחסנו. כיום , כל מי שמבקר בקניון ממילא החדש (מומלץ מאד לכולם) יוכל לראות את הבית בנוי בדיוק כמו שהיה לפני יותר ממאה שנה. הבית משמש את חנות הספרים "סטימצקי"- סניף גדול ויפה של הרשת. בביקורי שם, לפני כשבוע, הופתעתי לגלות שהמוכרות בחנות  כלל לא ידעו כי ישנו ספר, אצלם בחנות, על המדף, שנכתב על הבית בו נמצאת החנות שלהן... אני מאמינה כי רוב הילדים ירצו לקרוא ולסיים את הספר .ניתן לשאול אותו אצלנו בספריה.
                                                                                  תמי


בית שטרן 1898 הרצל בחליפה הלבנה מימין

                                                         צפו בסרטון קצר ונחמד על הרצל

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה